BGF Heyeti Bulgaristan'ın Bursa Konsolosluğunu Ziyaret Etti

 

Balkan Göçmenleri ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Heyeti Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na bağlı çalışma ofisine nezaket ziyaretinde bulunarak Bursa'da Konsolos olarak görev yapan Veselin Bojilov ile görüştü.

Ziyarette BGF Genel Başkanı Dr. Kader Özlem Bursa'da önemli bir potansiyel bulunduğu dile getirerek Türkiye-Bulgaristan ilişkilerinin gelişme ivmesine dikkat çekti. Başkan Özlem, son yıllarda Türkiye’den Bulgaristan'a turistik amaçlı olarak ziyaret sayısında önemli artış olduğunu vurgulayıp Bursa'daki konsolosluk ofisinin verdiği hizmetin önemini ifade etti. Ayrıca pasaport bekleyen kişilerin bekleme sürelerinin kısaltılması, başvuru esnasında yaşanan sorunlar ve yoğunluğa ilişkin üyelerden gelen istek ve talepler gündeme getirildi.

Konsolos Veselin Bojilov ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek genel işleyiş ve faaliyetlere dair bilgi verdi. Türkiye'deki Bulgaristan göçmenleri camiasının dinamik yapısını vurgulayan Bojilov, Konsolosluk olarak hizmet kalitesini artırmak istediklerini beyan etti.