İzmir Bal-Göç Olağan Genel Kurulu Yapıldı

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği 15.Olağan Genel Kurulu Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Kongrenin divan başkanlığına her iki adayında ortak kararıyla önerilen BGF Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan kongrede yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Federasyonumuzu oluşturan derneklerdeki üye yapımızın siyasi görüş anlamında homojen olmadığını, toplumu oluşturan ana siyasi akımlara mensup görüşte kişilerin bulunduğunu belirtti. İçerideki ve dışarıdaki siyasi çekişmelerin dernek içi çalışmalara yansıtılmaması gerektiğini vurguladı.

Kongrede başkanlığa talip olan her iki adayın da konuşmalarında "Kazansak ta kaybetsek te camia için çalışmaya devam edeceğiz ve hepimiz Bal-Göçlüyüz." vurgusunu yapmaları birlik ve beraberlik için güzel bir örnek oluşturdu.

İki adayın yarıştığı genel kurulda seçimin galibi Prof.Dr. Ayşe Kayapınar oldu.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Kayapınar ile birlikte 22. Dönem CHP İzmir Milletvekili Yılmaz Kaya seçimlere katılan ikinci adaydı. Seçim sonucunda Prof. Dr. Ayşe Kayapınar'a 290 oy çıkarken Avukat Yılmaz Kaya 214 oy aldı. Ortaya çıkan Sonuçla Prof. Dr. Ayşe Kayapınar BAL-GÖÇ İzmir'in yeni başkanı oldu.


Prof.Dr. Ayşe Kayapınar'ın yönetim listesi şu isimlerden oluştu :

Ayşe Kayapınar, Abdurrahim Nursoy, Mustafa Öztürk, Seyide Uludağ, Hüseyin Paşaoğlu, Enver Yalnız, Eray Mutlu, Yakup Serbest, Sabri Atasoy, Gülseren Bilgiç, Hamdi Özay, Sever Güven, Ali Osman Özen, Lütfi Şenkaya, Selahattin Atasoy....

Kongrede aday olan her iki ekibi de gösterdikleri müspet ve birleştirici tavır nedeniyle tebrik ederiz.

Bir önceki genel başkan Fahriye Ersoy ve ekibine camiamıza olan hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor ve yeni seçilen ekibe başarılar diliyoruz.