12.08.2015 Tarihli Açıklama:
"Son zamanlarda artış kaydeden, dış unsurların da etkisiyle tırmanışa geçirilen terör faaliyetleri toplumsal  huzurumuzu bozmayı ve bu sayede bireysel huzurumuzu da tahrip etmeyi hedeflemektedir. Bizler bu oyuna gelmeyeceğiz ve terör örgütlerinin bu tuzağına düşmeyeceğiz."

 

 “Bireysel mutluluk ve huzur için öncelikle toplumsal huzur ve mutluluk elzemdir.”  şuuruna sahip olan bir camiayız. İnsanlarımızın en temel hasletlerinden birisi toplumsal sorumluluk ve duyarlılıktır. İçinde yaşadığımız topluma karşı sorumluluklarımızın en başında geleni “huzura” katkı yapmaktır düşüncesi yaşam tarzımızın bir parçasıdır.

Son zamanlarda artış kaydeden, dış unsurların da etkisiyle tırmanışa geçirilen terör faaliyetleri toplumsal  huzurumuzu bozmayı ve bu sayede bireysel huzurumuzu da tahrip etmeyi hedeflemektedir. Bizler bu oyuna gelmeyeceğiz ve terör örgütlerinin bu tuzağına düşmeyeceğiz. Şehitlerimizin acılarını iliklerimize kadar hissetsek te terörün tuzağına düşüp günlük sosyal hayatımızdan ve faaliyetlerimizden geri kalmayacağız. Karartılmak istenen gündemin tutsağı olmayacağız. Büyük Türk Milleti’nin asli bir unsuru olan Balkan Türkleri  ve Göçmen camiası olarak, terörün toplumda korku yaratma ve kaos oluşturma amaçlarına mahal vermeksizin gelişmeleri sükunetle izlemekteyiz.


Bu milletin şefkatli ve merhametli sinesi yeri geldiğinde çelik bir gövdeye de dönüşmeyi çok iyi bilir. Bugün o çelik gövdeyi temsil eden güç; kahraman Türk Ordusu ve Emniyet Teşkilatı ile bütün güvenlik güçlerimizdir.

Biz Balkan Göçmenleri olarak devletimizin kolluk güçlerinin yasal ve anayasal çizgide yürüttüğü terörle mücadelelerinde onların sonuna kadar yanlarında ve destekçileriyiz.

Her türlü ayrıştırıcı ve ötekileştirici yaklaşımlara bizim insanımız uzaktır ve uzak kalacaktır.

Kin ve nefret diline karşı sevginin ve merhametin dilini konuşmayı sürdüreceğiz.

Bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan tüm Türk vatandaşları bir bütünün parçalarıdır. O bütünlüğün bozulmaması için çalışmayı sürdüreceğiz.

Bursa-İzmir-Kocaeli-Yalova-İstanbul’da kurulu üye sayısı bakımından en büyük göçmen derneklerini bünyesinde bulunduran BGF olarak  bizler; bölünmeye, parçalanmaya, birlik ve beraberliğin zedelenmesine yönelik eylemlerin dün olduğu gibi bugünde şiddetle karşısındayız.

Saygıyla arz olunur.

 

Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği –YALOVA
Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) -BURSA
Balkan Göçmenleri Kültür Ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) –İZMİR
Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği (BAL-TÜRK –KOCAELİ
Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği - İSTANBUL

Yönetim Kurulları Adına

Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF)
Genel Başkanı
Doç. Dr. Yüksel Özkan

12.08.2015 – BURSA